Α ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Έχασαν στην Κρήτη οι Νέοι του Παναιγιαλείου

Αξιολόγηση Χρήστη: 0 / 5

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

Με γκολ του Σταυρακάκη στο 10’ η Κ19 του ΟΦΗ κέρδισε τον Παναιγιάλειο με 1-0 στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο.

Η ομάδα του Βασίλη Κρασανάκη είχε δοκάρι σε φάουλ του Πλευράκη στο 16’, μια σημαντική ευκαιρία με τον Σταυρακάκη σε τετ-α-τετ στο 28’ και άλλες δυο σπουδαίες ευκαιρίες να τελειώσει πιο εύκολα το παιχνίδι με τον Κουράκη στο δεύτερο ημίχρονο (62’ και 85’), αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.

Η ομάδα του Αιγίου, έχασε σπουδαία ευκαιρία στις  καθυστερήσεις με τον Βλάχο, ο οποίος πλασάρε άουτ από καλή θέση.

Το παιχνίδι παρακολούθησε ο τεχνικός του ΟΦΗ, Νίκος Παπαδόπουλος. Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Μανδαλενάκης από το Ηράκλειο.

Κ19 ΟΦΗ: Νεοκοσμίδης, Πλευράκης (82’ Ρουσάκης), Κορνάρος, Πλουμής,Λαγουδάκης, Κοντογιάννης, Σταυρακάκης (61’ Καλαιτζάκης),Κοκολογιάννης, Σουρνάκης (68’ Λαμπριανίδης), Κουράκης, Νοικοκυράκης.

Κ19 Παναιγιάλειος: Καρακίτσος, Αλντίνι,Καφετζής, Κοέα, Σακελλαρόπουλος, Ζησιμόπουλος, Σπυρόπουλος (72’ Βλάχος), Κουτρόπουλος (66’ Αγγελόπουλος), Ροδόπουλος (56’ Χύσα), Τζιτζιφάκος, Δημητρέλης (81’ Σύψας).

Όλα τα νέα για το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο της Αχαϊας!